Blogi

Kakkutukku-varainhankinta urheiluseuroille ja joukkueille

01.02.2022
Uutiset

LoU Basket on Kakkutukun uskollinen asiakas. Jo vuodesta 2006 eri ikäluokille on tilattu vuosittain myyntiin Kakkutukun tuotteita.

Päävalmentaja Aleksi Iltanen kertoo, että toiminta vaatii varoja, ja varojenkeruu on usein kiven alla. Kakkutukun avulla on saatu kerättyä hienosti rahaa turnauksiin ja toimintaan. Nyt viimeksi junioriryhmien taloudenhoitaja Niina Kovanen on tilannut tuotteita minipojille. Niinalle Kakkutukku oli tuttu entuudestaan, sillä hän oli tilannut tuotteita jo lastensa koululuokille.

Tilaa ilmainen infopaketti.

myClub-seurojen toimihenkilöt voivat tutustua Kakkutukkuun myClubin hallintapuolen Varainhankinta-osiossa.

Kaikki samassa seuran jäsenpalvelussa

Seuratoiminnan tärkeimpien toimintojen hallinta: jäsenrekisteri, laskutus, viestintä, tapahtumat ja paljon muuta.