Webinaari: myClubin hyödyt ja ominaisuudet 30 minuutissa. Ilmoittaudu nyt!

Aulamoodi-lisäpalvelu (Uutuus)

28.09.2012
Uutiset

Aulamoodi-lisäpalvelu on tarkoitettu urheilu-, kamppailukeskusten ja urheiluhallien käyttäjä- ja harjoitusseurantaan. myClub aulamoodi-lisäpalvelun avulla voit rakentaa itsepalvelupisteen, jossa jäsenesi voivat rekisteröityä tapahtumiin jäsenkortillaan.

1262i0

Hyvää syksyä toivottaen!

myClub tiimi


Aulamoodi

Aulamoodi-lisäpalvelulla saat hallittua kätevästi jäsenien tapahtumakulunvalvonnan ja -läsnäoloseurannan. myClub-aulamoodi toimii itsepalvelupisteenä, jossa jäsen- tai kausikortin omistava henkilö lukee ensin jäsennumeronsa järjestelmään ja tämän jälkeen valitsee tapahtuman johon rekisteröityy.

Käyttöesimerkkejä

 • Kuntoilukeskuksen liikuntaryhmien harjoitteluseuranta
 • Urheiluseuran harjoitusläsnäoloseuranta
 • Liikuntahallin vuorojen käyttäjäseuranta
 • Kausikorttilaisten kulunvalvonta ja käyttäjäseuranta

Tarvittava kokoonpano

 • Aulatilaan asennettu tietokone (kosketusnäytöllinen tai hiirikäyttöinen)
 • Tietokoneeseen liitetty jäsenkorttilukija (usb/keyboard mode)
 • Jäsenkortit / kausikortit (viivakoodi, magneettiraita tai RFID)
 • Web-selain (käynnistettynä Kiosk-moodiin)
 • Verkkoyhteys

Aulamoodin tilaaminen

Voit tilata myClub aulamoodi-lisäpalvelun seuravasti.

 1. kirjaudu yhteisösi myClub-palveluun pääkäyttäjän oikeuksilla
 2. Klikkaa ”Asetukset”-> ”Lisäpalvelut”
 3. Klikkaa ”Osta nyt”-nappia ja palvelu on heti käytössäsi

myClub yhteensopivat jäsenkortit / kausikortit urheiluseuroille

Voit tulostaa myClubin viivakoodilliset jäsenkortit itse jäsenkorttitulostimella jäsenistöllesi tai voit teettää myClub yhteensopivat jäsenkortit itse.

1262i2

Kokeile ilman riskiä

Mikäli seura ei ole tyytyväinen myClub-palveluun tai myClub-lisäpalveluun (koskee Kirjanpito, Pankkiyhteys, Kotisivupaketti, Verkkolaskutus, Verkkokauppa, Aulamoodi, Tuotteet, Vuorosuunnittelu), saa seura rahat takaisin peruessaan myClub-palvelun tai ko. lisäpalvelun.

Seuralla on oikeus myClub-takuuseen kerran kunkin (lisä)palvelun osalta. Rahat palautetaan seuran määrittelemälle tilille seuraavan kalenterikuukauden aikana (myClub-palvelu) tai hyvitetään seuraavan kuukauden palvelumaksussa. Takuu voimassa 6kk palvelun tilauspäivämäärästä.

Tilaa myClub