Blogi

E-laskutus nyt myClubissa!

22.10.2014
Uutiset

Lokakuun päivityksessä toimme uuden Verkkolaskutus-lisäpalvelun myClubiin.

Verkkolaskutus -lisäpalvelu tarjoaa jäsenille mahdollisuuden vastaanottaa laskut vaivattomasti ja turvallisesti E-laskuina. E-lasku on pankkien kehittämä, kuluttajille tarkoitettu lasku, jonka laskuttaja toimittaa sähköisesti suoraan vastaanottajan verkkopankkiin.Verkkolaskutuksen hyödyt seuralle?

  • laskut menevät varmasti perille
  • laskut maksetaan paremmin ajoissa
  • laskut maksetaan oikealla summalla ja viitteellä

myClub laskutus integroituu verkkolaskuoperaattori Maventa Oy:n järjestelmään, jonka kautta e-laskut ohjautuvat pankkiverkkoon ja vastaanottajalle. Maventa on yksi Suomen johtavista sähköisen laskutuksen palveluntarjoajista ja verkkolaskuoperaattoreista, jonka verkkolaskupalvelut tekevät laskutuksesta helppoa, edullista ja turvallista.

1575i0

 

 

Ystävällisin terveisin,

myClub-tiimi

Kaikki samassa seuran jäsenpalvelussa

Seuratoiminnan tärkeimpien toimintojen hallinta: jäsenrekisteri, laskutus, viestintä, tapahtumat ja paljon muuta.