Blogi

Avoimet työpaikat – etsimme kooditaikuria kasvavaan kehitystiimiimme

18.04.2017
Uutiset

Kooditaikuri (Espoo)

Sinulla on vahva osaaminen ja näkemys web- tai mobiilisovellusten kehityksestä vähintään 2 vuoden työkokemuksella. Taikalassa ohjelmistokehitystä tehdään Agile-menetelmillä ja moderneilla teknologioilla. Tällä hetkellä teemme projektimme Rubyllä ja Javascriptilla käyttäen tuoreimpia versioita parhaista frameworkeista (Rails, React, Angular2).

Pääset toteuttamaan itseäsi, oppimaan uutta ja osallistumaan monipuolisesti sekä tuotekehitys- että asiakasprojekteihin. Kirjoitat laadukasta koodia, hahmotat kokonaisuuksia, tunnet ylpeyttä tuotoksistasi ja pidät työskentelystä rennossa ympäristössä ammattitaitoisten työkavereiden kanssa. Git, Scrum ja automatisoidut testit eivät ole sinulle hepreaa.

Jos ylläoleva kuvaus sopii sinuun, tervetuloa tekemään ohjelmistokehityksen taikatemppuja loistavaan työympäristöön, ammattitaitoisten työkavereiden kanssa. Toimistomme sijaitsee Espoon Leppävaarassa erinomaisten liikenneyhteyksien varrella.

Kaikki samassa seuran jäsenpalvelussa

Seuratoiminnan tärkeimpien toimintojen hallinta: jäsenrekisteri, laskutus, viestintä, tapahtumat ja paljon muuta.