Webinaari: myClubin hyödyt ja ominaisuudet 30 minuutissa. Ilmoittaudu nyt!

Maaliskuun myClub-päivitys / Yhteystiedot

30.03.2016
Uutiset

Maaliskuun versiopäivityksessä lisäsimme Yhteystiedot -ominaisuuden. Yhteystiedot-ominaisuuden avulla harrastaja voi kätevästi ottaa yhteyttä tarpeen tullen ryhmän valmentajaan, ohjaajaan, harrastajaan tai harrastajan huoltajaan.

Harrastaja voin määritellä yhteystiedot, jotka haluaa näyttää joukkueensa tai ryhmänsä jäsenille. Joukkueen tai ryhmän jäsenet ja henkilöiden itse määrittelemät yhteystiedot näytetään harrastajan Yhteystiedot -sivulla.

Seuran myClub-pääkäyttäjä voi määritellä ryhmäkohtaisesti onko Yhteystiedot -ominaisuus käytössä valituilla ryhmillä.

 

Mistä yhteystiedot-ominaisuuden saa kytkettyä?

  1. (Pääkäyttäjä) Mene ’ Asetukset->Ryhmät ’ -sivulle
  2. Valitse haluttu ryhmä ryhmävalikosta ja klikkaa ’ Muokkaa ’-linkkiä
  3. Aseta ’ Ryhmän jäsenet näkevät muiden ryhmän jäsenten yhteystiedot’- valinta päälle tai pois päältä tarpeen mukaisesti
  4. Paina ’ Tallenna’ -nappia

Huom! Yhteystiedot -välilehtiasetus on oletusarvoisesti kaikissa ryhmissä päällä.

 

Miten voin määritellä yhteystietoni näkyvyyden?

  1. Klikkaa ’Omat Tiedot->Asetukset’ -välilehti auki
  2. Kohdasta Yhteystiedot klikkaa ”Määrittele näkyvissä olevat tiedot”-linkkiä
  3. Määrittele yhteystietojesi näkyvyys ja paina ’Päivitä’-nappia

Huom!  Yhteystiedot ominaisuus on joukkueilla ja ryhmillä käytössä vain, jos seura on asettanut Yhteystiedot – ominaisuuden päälle.

Kokeile ilman riskiä

Mikäli seura ei ole tyytyväinen myClub-palveluun tai myClub-lisäpalveluun (koskee Kirjanpito, Pankkiyhteys, Kotisivupaketti, Verkkolaskutus, Verkkokauppa, Aulamoodi, Tuotteet, Vuorosuunnittelu), saa seura rahat takaisin peruessaan myClub-palvelun tai ko. lisäpalvelun.

Seuralla on oikeus myClub-takuuseen kerran kunkin (lisä)palvelun osalta. Rahat palautetaan seuran määrittelemälle tilille seuraavan kalenterikuukauden aikana (myClub-palvelu) tai hyvitetään seuraavan kuukauden palvelumaksussa. Takuu voimassa 6kk palvelun tilauspäivämäärästä.

Tilaa myClub