Webinaari: myClubin hyödyt ja ominaisuudet 30 minuutissa. Ilmoittaudu nyt!

myClubin liittäminen seuran verkkosivustoon

13.01.2017
Uutiset

Tammikuun myClub-päivityksessä mahdollistimme myClubin eri toimintojen saumattoman liittämisen helposti seuran web-sivustoon. Uuden  Julkaisu -ominaisuuden, avulla voit helposti julkaista mm. tapahtumia, tiedotteita ja pelaajakortteja seuran omalle web-sivustolle monipuolisilla eri tavoilla eri käyttötarpeisiin. Vain mielikuvituksesi on rajana 🙂

Julkaisuliitännäisten avulla myClubissa tehdyt muutokset päivittyvät automaattisesti seuran web-sivustolle, eikä samoja tietoja tarvitse päivittää useaan paikkaan. Tee Julkaisu kerran ja liitä se web-sivustolle. Tämän jälkeen tietomuutokset myClubissa päivittyvät aina ajanmukaisesti myös web-sivustollesi.

Julkaisuliitännäiset voidaan tarvittaessa lisäksi muokata seuran värimaailmaan sopivaksi. Esimerkiksi seuran web-sivustotoimittaja voi määritellä myClubin ’ Asetukset  >  Tyylit ’ -sivulta CSS-määrittelyn julkaisuliitännäisille kuten värit.

Huomioitavaa!

Jos olette käyttäneet aiemmin myClubin vanhoja web-partiaaleja kuten ’tapahtumat’ tai ’sisäänkirjautuminen’), niiin päivittäkää vanhat partiaalit uusilla Julkaisuilla. Vanhat web-partiaalit poistuvat käytöstä 30.4.2017!

 

Tutustu julkaisuohjeisiin alla ..

Tapahtumien liittäminen seuran web-sivustoon

Ohjeet

Tiedotteiden liittäminen seuran web-sivustoon

Ohjeet

Jäsenlistojen liittäminen seuran web-sivustoon

Ohjeet

myClub-kirjautumisen liittäminen seuran web-sivustoon

Ohjeet

 

Oman tyylin luominen myClub-julkaisuille

Ohjeet

Esimerkissä käytetty CSS-tyylimäärittely alla:

/* LOGIN */
form.new_member_session .btn-primary {
background-color: #FEE423;
border-color: #BA0024;
color: #0A3470;


}
form.new_member_session a {
color: #BA0024;
}
 

/* PELAAJAKORTIT */
.members-list div.member-details {
background-color: #FEE423;
border-color: #FEE423;
color: #0A3470;
}
 

.members-list div.member-photo img {
border-bottom: 3px solid #BA0024;
}
 

/* TAPAHTUMAT */
div.rbc-toolbar button{
background-color: #BA0024;
border-color: #FEE423;
color: white;
}
 

div.rbc-toolbar button.rbc-active{
background-color: #0A3470;
border-color: #FEE423;
color: white;
}
 

/* TIEDOTTEET */
div#notifications i.text-group {
background-color: #FEE423;
border-color: #BA0024;
color: #0A3470;
padding: 2px 2px;
}
 

div#notifications div.subject{
font-weight: bold;
color: #BA0024;
}
 

#notifications .panel-unread>.panel-heading .text-muted {
color: #0A3470;
}
 

#notifications .panel-unread>.panel-heading {
background-color: #FEE423;
border-color: #0A3470;
color: #BA0024;
}
 

#notifications .panel-default {
border-color: #0A3470;
}
 

#notifications .show-preview, .preview > a {
display: block;
color: #BA0024;
}
 

#notifications .table-responsive {
border: none !important;
}

Kokeile ilman riskiä

Mikäli seura ei ole tyytyväinen myClub-palveluun tai myClub-lisäpalveluun (koskee Kirjanpito, Pankkiyhteys, Kotisivupaketti, Verkkolaskutus, Verkkokauppa, Aulamoodi, Tuotteet, Vuorosuunnittelu), saa seura rahat takaisin peruessaan myClub-palvelun tai ko. lisäpalvelun.

Seuralla on oikeus myClub-takuuseen kerran kunkin (lisä)palvelun osalta. Rahat palautetaan seuran määrittelemälle tilille seuraavan kalenterikuukauden aikana (myClub-palvelu) tai hyvitetään seuraavan kuukauden palvelumaksussa. Takuu voimassa 6kk palvelun tilauspäivämäärästä.

Tilaa myClub