Webinaari: myClubin hyödyt ja ominaisuudet 30 minuutissa. Ilmoittaudu nyt!

Verkkokauppa-lisäpalvelu on nyt täällä!

12.08.2014
Uutiset

Kesän päivityksessä toimme myClubiin uuden ja odotetun verkkokauppa-lisäpalvelun.

Verkkokauppa-lisäpalvelun avulla jäsenpalvelusi käyttäjät voivat ostaa helposti yhteisösi tuotteita ja palveluita. myClubiin saumattomasti integroidulla verkkokauppa-lisäpalvelulla hallitset vaivattomasti mm. seura-asusteiden, varusteiden, tarvikkeiden, vakuutuksien, lisenssien, kausikorttien myynnin.

Verkkokaupalla laajennat yhdistyksesi markkinointia, vähennät vastuuhenkilöiden työtä, parannat asiakaspalvelua ja nostat yhteisösi varainhankinnan tehokkuuden, tuloksellisuuden ja mielekkyyden aivan uudelle tasolle.

Ominaisuudet

 • Ostoskorin hallinta
 • Verkkokauppatuotteiden hallinta
 • Tilausten ja toimitusten hallinta
 • Laskun luonti automaattisesti tilauksen yhteydessä
 • Laskutuksen ja maksusuoritusten hallinta
 • Maksutavat: Verkkomaksu, Viitemaksu

Verkkokaupan käyttöönotto

 1. Määritä verkkokaupan asetukset: "Verkkokauppa->Asetukset"
 2. Määritä verkkokaupan tuoteryhmät: "Verkkokauppa->Tuoteryhmät"
 3. Lisää verkkokauppatuotteet kuvauksineen, hintoineen ja kuvineen: "Verkkokauppa->Tuotteet"
 4. Markkinoi yhteisöllesi verkkokauppaasi ja aloita tilausten vastaanotto

Katso video-ohje (4:32)

Tässä video-ohjeessa näet miten myClubin verkkokauppa-lisäpalvelu otetaan käyttöön

 • Tuotteiden ostaminen verkkokaupasta (jäsen)
 • Verkkokaupan tilaus (pääkäyttäjä)
 • Verkkokauppaoikeuksien antaminen verkkokauppavastaavalle (pääkäyttäjä)
 • Tuoteryhmien määrittäminen (kauppavastaava)
 • Tuotteiden lisääminen verkkokauppaan (kauppavastaava)
 • Tilausten ja toimitusten käsittely (kauppavastaava)

Hyvää loppukesää toivottaen,
myClub-tiimi

Kokeile ilman riskiä

Mikäli seura ei ole tyytyväinen myClub-palveluun tai myClub-lisäpalveluun (koskee Kirjanpito, Pankkiyhteys, Kotisivupaketti, Verkkolaskutus, Verkkokauppa, Aulamoodi, Tuotteet, Vuorosuunnittelu), saa seura rahat takaisin peruessaan myClub-palvelun tai ko. lisäpalvelun.

Seuralla on oikeus myClub-takuuseen kerran kunkin (lisä)palvelun osalta. Rahat palautetaan seuran määrittelemälle tilille seuraavan kalenterikuukauden aikana (myClub-palvelu) tai hyvitetään seuraavan kuukauden palvelumaksussa. Takuu voimassa 6kk palvelun tilauspäivämäärästä.

Tilaa myClub