Blogi

Webinaaritallenne: myClub & Qridi Sport -valmennustyökalu urheiluseuroille

01.09.2022
Uutiset

Webinaarissa (25.8.2022) Qridin Kimmo Koskenkorva kertoo Qridi Sport -valmennustyökalun hyödyistä ja ominaisuuksista.

Qridi Sport mahdollistaa kattavasti valmentamisen osa-alueiden tukemisen tavoitteiden asettamiseen, harjoitteiden jakamiseen, kuormituksen seurantaan sekä itse- ja vertaisarviointien teettämiseen.

Valmentaja voi hyödyntää monipuolista dataa urheilijoiden reflektoinneista ja erilaisista mittaustuloksista ja näin tukea urheilijoita kokonaisvaltaisesti kaikilla urheilullisen elämän osa-alueilla. Qridi Sport tarjoaa myClubin käyttäjille kattavan valmentaja-urheilija -välisen työkalupakin.

Ryhmät, pelaajat, valmentajat, tapahtumat Qridin ja myClubin välillä automaattisesti. Näin tietoja tarvitsee pitää yllä vain yhdessä paikassa (myClubissa). myClub-seurat voivat tilata Qridin käyttöönsä näppärästi suoraan myClubista.

Kaikki samassa seuran jäsenpalvelussa

Seuratoiminnan tärkeimpien toimintojen hallinta: jäsenrekisteri, laskutus, viestintä, tapahtumat ja paljon muuta.